Home Донации Наш иселеник од Швајцарија донира опрема за младите фудбалери од Ф.К. „Брегалница“

Наш иселеник од Швајцарија донира опрема за младите фудбалери од Ф.К. „Брегалница“

by trinitymedia
37 views

Младите категории на фудбалскиот клуб „Брегалница“ од Делчево  денеска добија донација од спортска опрема од спортски клуб од Швајцарија.  Опремата ја обезбеди иселеникот Николас Јанчевски кој тренира младинска екипа  во местото каде што живее во Швајцарија…..

Повеќе инфо на:

Наш иселеник од Швајцарија донира опрема за младите фудбалери од „Брегалница“

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!