Home Иселенички СтраниАвстралија Македонец шампион на Австралија во скок во далечина со резултат за медал на ОИ од 1992 година наваму!

Македонец шампион на Австралија во скок во далечина со резултат за медал на ОИ од 1992 година наваму!

by trinitymedia
115 views

Австралискиот атлетичар со македонско потекло Кристофер Митревски триумфира на шампионатот на Австралија во скок во далечина и избори место во репрезентацијата за претстојните Олимписки игри во Париз…..

Повеќе инфо на:

Македонец шампион на Австралија во скок во далечина со резултат за медал на ОИ од 1992 година наваму!

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!