Home Faqet e mërgimtarëve Qendra Kultururore Shqiptaro Amerikane në Çikago, festoi 28 Nëntorin-Ditën e flamurit

Qendra Kultururore Shqiptaro Amerikane në Çikago, festoi 28 Nëntorin-Ditën e flamurit

66 views

Albanian American Cultural Center në Chicago celebroi festën e Pavarësisë
Albanian American Cultural Center në Chicago celebroi festën e Pavarësisë. Fjalën e hapjes e mbajti Z. Ismail Memeti ku theksoi rëndësinë e kësaj feste për të gjithë shqiptarët kudo që janë. Pastaj ai ftoi në skenë fëmijët e shkollës Kongresi i Manastirit që dhanë një shfaqje spektakolare për të gjithë të pranishmit me këngë dhe vjersha patriotike. Më pas pjesëmarrësit kërcyen vallet tona dinamike nën tingujt e këngëve shqiptare të kënduara nga këngëtarët e ftuar që ishin:
Merita Halili
Vojsava Alia
Raif Hyseni
Vani Rushiti
Të ftuar ishin dhe disa shoqata të Chicagos dhe njē nga ato ishte Federata Vatra Chicago. Kjo edhe njëherë tregon patriotizmin, atdhedashurinë dhe mbështetjen që komuniteti jonë jep për njëri tjetrin. Gëzuar Festën e Pavarësisë! Gëzuar ditën e Flamurit!

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!