Home Култура Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“

Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“

by trinitymedia
36 views

На 28 ноември 2023 г. со почеток од 19:00 ч. во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, ќе се одржи промоција на збирката песни и есеи „Срма за Ацо Шопов“ посветена на ликот и делото на Ацо Шопов, по повод 100 години од неговото раѓање. Во книгата се застапени автори од повеќе држави од регионот.

Промоцијата на книгата е во рамки на одбележувањето на 15 годишниот јубилеј на здружението „Македониум“ од Белград.

Настанот е поддржан од Агенцијата за иселеништво.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!