Home Иселенички СтраниЕвропа Пакетчиња на децата по повод Св.Василие во Словенија

Пакетчиња на децата по повод Св.Василие во Словенија

by Марко Стоименовски
63 views

Почитувани родители, баби и дедовци, а и сите останати брака и сестри…
– ПЕТОК 13.01 во 17.00 часот Љубљана
– САБОТА 14.01 во 10.30 часот Крањ
Ве повикуваме сите вас, утре со почеток во 17 часот во нашата Црква во Љубљана, да ги донесете( доведете ) вашите најмили дечиња и внучиња, најпрво да му се помолиме на Светиот Василије да не застапува пред Бога, за на крај да ги наградиме најмалите со скромни пакетчиња по повод Православна Нова Година, а во КРАЊ пак во САБОТА со почеток во 10.30 часот
Целиот тој настан ке биде пропратен од СЛОВЕНСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!