Home Иселенички СтраниЕвропа Наградата „Стојан Христов“ доделена на Ирена Павлова Де Одорико

Наградата „Стојан Христов“ доделена на Ирена Павлова Де Одорико

by Марко Стоименовски
39 views
Наградата „Стојан Христов“ за најдобра книга поезија од иселеник, која ја доделува Агенцијата за иселеништво во рамките на Струшките вечери на поезијата, оваа година со одлука на жири комисијата, ѝ припадна на поетесата Ирена Павлова Де Одорико од Италија.
Директорот на Агенцијата за иселеништво, Слободан Близнаковски, во Струга ѝ ја врачи наградата која веќе 15 години се доделува на поетесата, а е предвидена во програмата на шеесет и второто издание на Струшките вечери на поезијата.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!