Home Иселенички СтраниЕвропа МПЦ „Света Злата Мегленска“ со служба по повод Василица

МПЦ „Света Злата Мегленска“ со служба по повод Василица

by Марко Стоименовски
22 views
Молитвено, масовно и достоинствено, Македонците во Македонската православна црква Св. Злата Мегленска во Загреб го прославија празникот Св. Василиј Велики. Голема благодарност до семејството Николевски, како и до сите верници кои притекнаа и помогнаа. Искрени честитки до новите кумови о. Дејан, презвитера Александра, Петар и Ирина Белчовски.
Честито и од Бога благословено Новото 2023-то Лето Господово.

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!