18.8 C
Skopje
E enjte, 30 Mars, 2023

Evropë

Shoqata Përshevca Zvicër uron muajin e shenjtë të Ramazanit

Në këtë muaj zbriti Kurani, që është udhërrëfyes për njerëz dhe sqarues i rrugës së drejtë dhe dallues i të vërtetës nga gënjeshtra, kush nga...

Lidhu me ne

10,619фановикако

Njoftim

ТHIRRJE PËR PARAQITJE NË MËSIMIN E GJUHËS SHQIPE NGA LARGËSIA NË ORGANIZIM TË AGJENCISË SË MËRGATËS!

Më 10 mars 2023, fillojnë orët e gjuhës shqipe për fëmijët e mërgimtarëve tanë që janë jashtë vendit. Me të vetmin qëllim që t’i ndajmë...

SHBA

Australia

URIME MUAJI I SHENJTË I RAMAZANIT

Zëvendësdrejtori i Agjencisë së Mërgatës, z. Izmit Nura me rastin e fillimit të mujit të shenjtë të Ramazanit, i përcjell urimet më të sinqerta për...

Kanada

Donacionet

Mërgimtari nga Gjermania sjellë një autoambulancë për Shtëpinë e Shëndetit në Kërçovë

Bëhet e ditur se një mërgimtar kërçovarë nëpërmjet shoqatës gjermane “Duart e Ndihmës” ka sjellë një autoambulancë për Shtëpinë e Shëndetit Kërçovë. Autoambulanca kap vlerën...

SPORT

Skopje
few clouds
18.8 ° C
18.8 °
18.8 °
26 %
1kmh
20 %
чет
16 °
пет
19 °
саб
22 °
нед
16 °
пон
11 °
New York
clear sky
3.2 ° C
5 °
1.6 °
39 %
7.7kmh
0 %
чет
8 °
пет
11 °
саб
21 °
нед
16 °
пон
19 °
Melbourne
broken clouds
24.2 ° C
26.7 °
22.2 °
62 %
6.2kmh
75 %
чет
24 °
пет
25 °
саб
29 °
нед
27 °
пон
26 °

Mërgimtarët e dalluar

Lirim Kaba, shqiptari nga Struga sherif në policinë amerikane

Shkruan Bexhet Asani   Struganët në Nju Xherzi kanë Qendrën Kulturore por frekuentojnë edhe kafenetë e tjera shqiptare. Më 7 janar 2023, rastësisht u takuam dhe...

Kërçovari Dr. Florim Cuculi emërohet shef i kardiologjisë në Spitalin Kantonal të Lucernit.

Përmes një shkrimi në rrjetin e tij social Facebook Dr. Florim Cuculi ka njoftuar për emërimin si kryemjekë të kardiologjisë në Spitalin Kantonal të...

të fundit

Kultura

deklaratat

LAJME

NJOFTIM

ТHIRRJE PËR PARAQITJE NË MËSIMIN E GJUHËS SHQIPE NGA LARGËSIA NË ORGANIZIM TË AGJENCISË SË MËRGATËS!

Më 10 mars 2023, fillojnë orët e gjuhës shqipe për fëmijët e mërgimtarëve tanë që janë jashtë vendit. Me të vetmin qëllim që t’i ndajmë...

USHQIM tradicional

Salcë kërpudhash

250 g: kërpudha 1 kokë qepë 1 gotë verë e bardhë 1 lugë gjelle perime 100 gr. salce domatesh majdanoz kripë vaj supë viçi Pastroni qepën, e grini imët dhe e skuqni në...

Na kontaktoniAgjencia e Mërgatës
ul. Maqedonia nr. 19,
1000 Shkup
tel: + 389 2 3118 633
e-mail info@minisel.gov.mk