30.8 C
Skopje
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Evropë

Thirrje Publike

                                                  THIRRJE     PUBLIKE   Të nderuar mërgimtarë!   Agjencia për Emigracion në bashkëpunim me Arkivin Shtetëror, i fton të gjithë individët dhe përfaqësuesit e organizatave të mërgimtarëve...

Lidhu me ne

16,985фановикако

Njoftim

Gëzuar festа e Kurban Bajramit!

Të nderuar mërgimtarë, Agjencioni për Emigracion i Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë mërgimtarëve të fesë islame ua uron festën e Kurban Bajramit, duke...

SHBA

Thirrje Publike

                                                  THIRRJE     PUBLIKE   Të nderuar mërgimtarë!   Agjencia për Emigracion në bashkëpunim me Arkivin Shtetëror, i fton të gjithë individët dhe përfaqësuesit e organizatave të mërgimtarëve...

Australia

Thirrje Publike

                                                  THIRRJE     PUBLIKE   Të nderuar mërgimtarë!   Agjencia për Emigracion në bashkëpunim me Arkivin Shtetëror, i fton të gjithë individët dhe përfaqësuesit e organizatave të mërgimtarëve...

Kanada

Njoftim

Gëzuar festа e Kurban Bajramit!

Të nderuar mërgimtarë, Agjencioni për Emigracion i Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë mërgimtarëve të fesë islame ua uron festën e Kurban Bajramit, duke...
Skopje
few clouds
30.8 ° C
30.8 °
28.4 °
23 %
5.1kmh
20 %
саб
31 °
нед
37 °
пон
39 °
вто
42 °
сре
43 °
New York
scattered clouds
27.8 ° C
30.4 °
25 °
45 %
0.9kmh
40 %
саб
29 °
нед
32 °
пон
33 °
вто
34 °
сре
31 °
Melbourne
clear sky
30.9 ° C
32.9 °
29 °
77 %
3.6kmh
1 %
саб
31 °
нед
29 °
пон
30 °
вто
31 °
сре
32 °

Mërgimtarët e dalluar

Thirrje Publike

                                                  THIRRJE     PUBLIKE   Të nderuar mërgimtarë!   Agjencia për Emigracion në bashkëpunim me Arkivin Shtetëror, i fton të gjithë individët dhe përfaqësuesit e organizatave të mërgimtarëve...

Florije Jusufi

Florije Jusufi është e lindur në Kërçovë të Maqedonisë. Në moshën e saj një vjeçare prindërit kishin migruar në Zvicër. Shkollën fillore e ka mbaruar...

Besim Xhelili

Donacionet

Shoqata “Edhe unë jam Mateçi” i dhuroi autoambulancë për Shtëpinë e Shëndetit në Komunën e Likovës

Shtëpisë së shëndetit - Likovë, ju shtua një autoambulancë. -Kryetari i komunës së Likovës, z.Erkan Arifi dhe Drejtoresha znj.Rukije Miftari, pranuan donacion një autoambulancë...

Mërgimtari dibran, z. Abib Sela dhuroi 20 000 mijë dollarë për Komunën e Dibrës

Vizita e para disa muajshe që iu bë mërgatës dibrane në SHBA nga delegacioni i komunës Dibër, ishte një vizitë shumë e suksesshme në...

të fundit

Kryetari i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, pranoi për takim drejtorin e Agjencisë për Emigracion Sllobodan Blliznakovski

Drejtori Blliznakovski e informoj kryetarin Pendarovski për kompentecat, përbërjen, aktivitetet programore dhe ekipimi kadrovik i Agjencisë për Emigracion. Duke pasur parasysh rritjen e numrit...

Kultura

deklaratat

Gëzuar festа e Kurban Bajramit!

Të nderuar mërgimtarë, Agjencioni për Emigracion i Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë mërgimtarëve të fesë islame ua uron festën e Kurban Bajramit, duke...

LAJME

SHPALLJE

Gëzuar festа e Kurban Bajramit!

Të nderuar mërgimtarë, Agjencioni për Emigracion i Republikës së Maqedonisë së Veriut të gjithë mërgimtarëve të fesë islame ua uron festën e Kurban Bajramit, duke...

Pjatat tradicionale

Na kontaktoni


ul. Maqedonia nr. 19, 1000 Shkup
tel: + 389 2 3228 212 Faksi: + 389 2 3118 539
e-mail info@minisel.gov.mk