Home Иселенички СтраниЕвропа Друштвото „Св.Кирил и Методиј“ во Линц организиран курс за германски јазик

Друштвото „Св.Кирил и Методиј“ во Линц организиран курс за германски јазик

by Марко Стоименовски
23 views
Почитувани Дами!
Ве известуваме дека во просториите на нашето друштво во тек е курсот “Мама lernt Deutsch”.
Курсот е бесплатен. Сите жени кои сакаат да го учат германскиот јазик можат да се приклучат кон групата.
За повеќе имформации:
☎️Георгиева Босилка 06601652277

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!