Home Иселенички Страни Македонец во Синсинати отвори вински бар само со македонски вина

Македонец во Синсинати отвори вински бар само со македонски вина

by trinitymedia
31 views

Македонски вина со својот вкус ги освојуваат срцата на Американците, вински љубители. Тие, преку виното, се повеќе се запознаваат со македонската историја, култура и традиција, учат за македонското битисување и ја откриваат македонската винска приказна преку квалитетните сорти на вина. Ова за МИА го вели иселеникот Пере Стојановски, кој пред 13 години заминал со сопругата во САД, а пред една година отвориле вински бар во Синсинати….

Повеќе инфо на:

Македонец во Синсинати отвори вински бар само со македонски вина

Дополнително прочитај и за:

Агенцијата за иселеништво ги врши работите што се однесуваат на положбата и правата на иселениците од Македонија

Последни вести

© 2024 – Сите права се задржани | Агенција за иселеништво

Почитувани, заради подобро корисничко искуство, Агенцијата за иселеништво користи „колачиња“ ("cookies"). Се согласувам Прочитај повеќе

error: Content is protected !!