Fitore e rëndësishme për klubin dhe tifozët e Nerashtit Ballerup

0
41

Nerasht duke luajtur baras kundër B. 1973, Herlev dhe tani është në vendin e parë!

Nerasht luajti dje kundër B. 1973 dhe ndeshja u mbyll 1-1. Pavarësisht shumë posedimit të topit në pjesën e parë, B merr. 1973 na kapi në një situatë ku jemi pak të pa vëmendshëm dhe marrim rezultatin 1-0. Djemtë shkojnë në pushim në rezultatin 1-0. Pjesa e dytë Nerasht është duke kontrolluar ndeshjen dhe ndeshja është në ambientet tona. Sidoqoftë, ishte e vështirë ta fusje topin në gol në një B. 1973 ekipe që u rreshtuan para fushës së vet për tu mbrojtur. Për 76 minuta goditet një postim në fushën e kundërshtarit, duke përfunduar me rezultat të bukur me kokë drejt Nerashtit. Në minutat e mbetura djemtë po luftojnë për një fitore, por topi nuk do të shkonte në portë pas disa rasteve.

Nerashtit do t’i kishte pëlqyer një fitore, por është pak a shumë i kënaqur me rezultatin e djeshëm, pasi BK Friheden humbi kundër Herlev IF, dhe kjo është arsyeja pse tani kemi zënë vendin e parë me 47 pikë!

Po bëjmë gjithçka që mundemi për të mbrojtur vendin e parë. E meritojnë lojtarët tanë, shikuesit dhe të gjithë të tjerët rreth klubit.

Edhe një herë, falenderojmë shikuesit tanë anash që na përkrahin gjithmonë. Ne mund ta ndjejmë qartë energjinë tuaj pozitive dhe shpresojmë vetëm në mbështetje të vazhdueshme nga ana juaj. Faleminderit shumë!

Ndeshja e radhës është të shtunën. 06/03-23 në 13 kundër Invictus XI për ndeshjen e fundit të sezonit në shtëpi. Shpresojmë të shohim sa më shumë prej jush. Pra, shënoni kalendarin tuaj dhe dilni dhe mbështesni djemtë në luftën e tyre për vendin e parë!