Enis Bardhi në merkato, interes nga Majorka dhe Torino

0
26

Enis Bardhi u bë pjesë e Trabzonspor në fillimin e sezonit aktual, megjithatë eksperienca në skuadrën turke mund të mos zgjasë për shumë. Kjo pasi mediat lokale raportojnë se për 27-vjeçarin ka interes nga La Liga dhe Serie A. Më konkretisht bëhet fjalë për Mallorcan, aty ku aktivizohet edhe Vedat Muriqi.

Spanjollët renditen në mesin e tabelës në kampionat dhe madje nuk janë larg zonës europiane, dhe me një si Enis Bardhi që ka pasur eksperiencë më parë në La Liga me Levanten, shanset për një renditje rekord vetëm sa mund të shtoheshin. Nga ana tjetër, nga Italia për Bardhin interesohet Torino.

Enis Bardhi u bë pjesë e Trabzonspor në fillimin e sezonit aktual, megjithatë eksperienca në skuadrën turke mund të mos zgjasë për shumë. Kjo pasi mediat lokale raportojnë se për 27-vjeçarin ka interes nga La Liga dhe Serie A. Më konkretisht bëhet fjalë për Mallorcan, aty ku aktivizohet edhe Vedat Muriqi.

Spanjollët renditen në mesin e tabelës në kampionat dhe madje nuk janë larg zonës europiane, dhe me një si Enis Bardhi që ka pasur eksperiencë më parë në La Liga me Levanten, shanset për një renditje rekord vetëm sa mund të shtoheshin. Nga ana tjetër, nga Italia për Bardhin interesohet Torino.