Pilafi

0
43

3 gota oriz

6 gota me ujë të vluar

kripë

150 gr. vaj

 

Hidhni vajin në një tenxhere të ngrohet. Pasi vaji të jetë ngrohur, shtoni orizin dhe 6 gota ujë të vluar. Hidhni kripë sipas shijes dhe lëreni të ziejë në zjarr të ulët të mbuluar me kapak, derisa uji të vlojë.