Qofte me salcë në furrë

0
110

Guxoni të përzieni një recetë tradicionale si pasha qoftet me diçka praktike duke realizuar një recetë që kërkon pak minuta.

Përbërësit:

12 qofte (pasha qofte)

400 ml salcë domatesh

2 thelpinj hudhër

vaj ulliri

1 lugë çaji sheqer kaf

100 ml ujë

kripë

rigon

Përgatitja:

Në një tavë të thellë shtoni vaj ulliri dhe salcë domatesh.

Më pas hidhni 2 hudhra të grira, sheqer për të hequr aciditetin e salcës, kripë dhe rigon.

Shtoni ujin dhe më pas pasha qoftet.

Vendosini të piqen për 25 minuta në 200 gradë.