Buke pogaqe

0
211

500 gr. Miell

1 pako margarinë

200 gr. vaj

250 gr. ujë

kripë

 

Ziejmë brumin me miellin, pak kripë, vaj dhe ujë, hapim një kore më të madhe dhe e lyejmë me 1/3 e margarinës. E mbështjellim si petë dhe e vendosim në frigorifer të pushojë për 15 minuta. Përsëriteni këtë edhe 2 herë me margarinë dhe lëreni të pushojë. Te hapet nje kore e madhe dhe  i prisni në feta sipas madhësisë. Piqeni në furrë në 200°C.