Bamje

0
62

1/2 kg. bamje

2 luge vaj

1 qepë

4-5 domate

1-2 thelpinj hudhër

majdanoz

piper i zi

kripë

 

Pastroni bamjet nga sythet, përvëloni me ujë të valë dhe i kulloni mirë. Skuqini dy qepë të grira hollë në dy lugë të mëdha vaj, derisa të zverdhen, shtoni 4-5 domate plotësisht të pjekura, të qëruara dhe të grira, pa fara, pak hudhër, majdanoz të grirë, kripë, piper të zi dhe në fund shtoni bamjet e përvëluara. Mbulojeni tiganin dhe lëreni të ziejë për rreth 30 minuta.