Sallatë me presh me ullinj

0
75

3 presh

250 gr. ullinj

piper i kuq

vaj

kripë

 

Qëroni kungujt dhe grijini imët. Në një sallate vendosim preshin, ullinjtë, specin e kuq, i përziejmë mirë dhe e hedhim sallatën me vaj. Në varësi të kripës së ullinjve, shtoni kripë sipas dëshirës.