Pinxhur

0
190

1 kg speca jeshile

1 kg domate

1 patëllxhan

vaj

kripë

 

Lani specat, fshijini dhe vendosini të mbyllen. Lani gjithashtu domatet dhe futini në furrë të piqen. Pjekim edhe patëllxhanin. Pastroni kokrrat dhe i shtrydhni. Pastroni kokrrat dhe i shtrydhni. Kur të jenë të shtrydhura i grijmë si dhe patëllxhanin e qëruar. Pasi çdo gjë të jetë shtypur mirë, ziejmë vajin dhe e shtojmë në majë. Përziejini mirë dhe shtoni kripë sipas shijes.