Tepsi me oriz dhe patate

0
262

250 gp. oriz

750 gr. patate

2 qepe

100 gp. vaj

piper i kuq

piper i zi

majdanoz

kripë

 

Pritini imët qepën dhe e skuqni në vaj. Shtoni orizin dhe mbi oriz rregulloni patatet e prera në copa ovale. Shtoni ujin, mbulojeni, shtoni kripë sipas shijes, majdanoz, piper të zi dhe vendoseni në furrë të piqet.