Pulë me Tarana

0
72

1 pulë me peshë 1 kg.

1 qepë e vogël

250 gr. gjalpë ose vaj

1,1 / 4 l. ujë

1 piper jeshil

piper i kuq

kripë

 

Pritini pulën në copa, e vendosni në një enë, i derdhni ujë, e kriposni dhe e gatuani, vetëm kujdes që të mos zihet shumë. Hiqeni mishin e zier nga zjarri. Në një tenxhere hidhni 200 gr gjalpë ose vaj (në varësi të mënyrës se si e gatuani) dhe skuqni qepën e grirë, shtoni piper dhe tarana të grirë dhe skuqeni së bashku pak dhe më pas hidhni ujin në të cilin është zier pula. supë.

Tani derdhni taranën në një tavë qelqi rezistente ndaj zjarrit dhe mbi të rregulloni mishin. Në 50 gr vaj ose gjalpë të ngrohur hidhni pak piper të kuq dhe hidheni sipër mishit. Piqeni në furrë derisa furra të thithë të gjithë supën.