Shkopinj të kripur

0
51

1 kg Miell

1 margarinë

1 filxhan (qumësht) vaj

1 gote qumesht i vaket

1 vezë

Maja

1 lugë çaji sheqer

1 lugë çaji kripë

1/2 pluhur për pjekje

 

Zihet brumi nga produktet e radhitura.(Edhe pse ka maja nuk duhet të jetë i thartë, por përnjëherë hidhet në miell dhe brumoset). Kur brumi të bëhet i lëmuar, hapeni me petull dhe nxirrni format që dëshironi: shkopinj, rrota, gjevrek etj. I lyejmë me vezë të rrahur dhe i spërkasim sërish sipas dëshirës me qimnon(kim), susam e të tjera. I pjekim ne 200°C.