21.8 C
Skopje
E hënë, 4 Korrik, 2022

Ambasadat

Shqipëri
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Tiranë
00 355 4 230 909
00 355 4 274 765
tirana@mfa.gov.mk

Austri
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Vjenë
Kinderspitalgasse 5/2, A-1090 Vienna
++43 (0) 1 524 8756
vienna@mfa.gov.mk


Australi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kanbera
25 Cobbadah street, O’MALLEY 2606, ACT
Australia
+ 612 6282 6220
canberra@mfa.gov.mk

 

Belgjikë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bruksel
Rue de la Loi, 38 1040 Brussels
++ 32 2 734 56 87
Faks: + 322 732 91 08
brussels@mfa.gov.mk

 

Bosnjë dhe Hercegovinë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sarajevë
Splitska 57
Sarajevo
Теl: ++ 387 33 810 760 Faks: ++ 387 33 269 401
sarajevo@mfa.gov.mk

 

Bullgari
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Sofje
Frederic Joliot-Curie 17
block 2, floor 3, Suite 5
Sofia 1113
Теl: ++ 359 2 870 15 60

Faks: ++359 2 870 50 98
sofia@mfa.gov.mk

Kanada
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Otavë
130 Albert St. Suite 1006
Ottawa, ON
K1P 5G4
Canada
++ 1 613 234 38 82
ottawa@mfa.gov.mk

 

Kanada
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Toronto
Tel: ++ 1 416 322 21 96
Adresa: 90 Eglinton Ave. East, Suite 210 Toronto ONT, M4P-2Y3
Е-mail: toronto@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Jovica Palashevski

RP e Kinës
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Pekin
Sun Li Tun Diplomatic Compound 3-2-21, Post code 100600, Beijing – PR China

Теl: ++ 86 10 6532 7846

Faks: ++ 86 10 6532 7848
beijing@mfa.gov.mk

 

Kroaci
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Zagreb
Kralja Zvonimira 6/1
10 000 Zagreb
Теl: ++ 385 1 45 72 812

Faks: ++ 385 1 46 17 261
zagreb@mfa.gov.mk


Danimarkë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kopenhagë

H.C. Andersens Boulevard 37, 2.tv. 1553 København V

Теl: ++ 45 42 555 201

Faks: ++ 45 39 76 69 28
copenhagen@mfa.gov.mk

 

Egjipt
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kajro
Road Al Nahda 41, 3/402, Maadi, Cairo

Теl: ++ 202 27 508 501
cairo@mfa.gov.mk

Estoni
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Talin
Suurtuki 4A-13
10133 Tallinn
Estonia

Теl: ++ 372 644 04 94
talin@mfa.gov.mk

Francë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Paris
5, rue de la Faisanderie
75116 Paris
Теl: ++ 331 45 77 10 50

Faks: ++ 331 45 77 85 77
paris@mfa.gov.mk

 

Gjermani
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Berlin
Koenigsallee 2
14193 Berlin
Теl: ++ 49 30 890 69 522

Faks: ++ 49 30 895 41 194
berlin@mfa.gov.mk

 

Gjermani
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bon
Теl: ++ 49 228 237 986
Adresa: Botshaft der republik Makedonien – Aussenstielle Bonn, Heilsbachster.24, 53123 Bonn
Е-mail: bonn@mfa.gov.mk

 

Gjermani
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Mynih
Tel: ++ 49 89 542 447 56
Adresa: Brienner Straße 56, 80333 München
Е-mail: munich@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Rexhep Demiri

 

Greqi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në AthinëPapadiamanti 15, P.Psychico 154 52, Athens

Теl: ++ 30 210 67 49 585
Faks: ++ 30 210 67 49 548
athens@mfa.gov.mk

Greqi
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Selanik
Tel: ++ 30 2310 277 348
Adresa: Tsimiski 43, 54623 Thessaloniki
Е-mail: solun@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Dejan Gjuçiq

Hungari
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Budapest
Andrassy ut 130 1, em 1-2, 1062 Budapest

Теl: ++ 36 1 33 60 510
budapest@mfa.gov.mk

Itali
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Romë
Via Bruxelles 73/75, 00198 Rome

Теl: ++ 39 06 84 24 11 09

Faks: ++ 39 06 84 11 470
rome@mfa.gov.mk

Itali
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Venedik
Tel: ++ 39 041 532 02 82 / ++ 39 041 532 72 80
Adresa: Via Angelo Bellinato, 4, 30175 Marghera, Venezia
Е-mail: venice@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Stojan Vitanov

Vatikan
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Selia e Shenjtë (Vatikan)
Via di Porta Cavalleggeri, 143
00165 Rome
++ 39 06 635 878
++ 39 06 635 639
vatican@mfa.gov.mk

Holandë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Hagë
Laan van Meerdevoort 50 – C
2517 Am Den Haag
++ 31 70 427 44 64
hague@mfa.gov.mk

Poloni
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Varshavë
Krolowej Marysienki 40 02-954 Warszawa

Теl: ++ 48 22 651 72 91

Faks: ++ 48 22 651 72 92
warsaw@mfa.gov.mk

Rumani
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bukuresht
Str. General Nicolae C. Dona, Nr 6 Sector 1, 010782 Bucharest

Теl: ++ 40 21 210 0880
bucharest@mfa.gov.mk

Rusi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Moskë

Dmitrija Uljanova 16 corpus 2, entrance 8, floor 1, Suite 509 & 510, 117292 Moscow

Теl: ++ 74 99 124 33 57

Faks: ++ 74 99 124 33 59
moscow@mfa.gov.mk


Serbi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Beograd
Gospodar Jevremova 34, 11 000 Belgrade

Теl: ++ 381 11 328 49 24

Faks: ++ 381 11 328 49 67
belgrade@mfa.gov.mk

Slloveni
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Lubjanë
Rozna dolina, cesta IV/2, 1000 Ljubljana

Тел: ++ 386 1 421 00 21

Факс: ++ 386 1 421 00 22

ljubljana@mfa.gov.mk

Spanjë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Madrid
Calle Don Ramon de la Cruz, 107 2B, 28006 Madrid

Теl: ++ 34 91 571 72 98
madrid@mfa.gov.mk

Suedi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Stokholm
Riddargatan 35, 100 55 Stockholm

Теl: ++ 46 8 661 18 30

Faks: ++ 46 8 667 21 45ar department)

stockholm@mfa.gov.mk


Zvicër
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Bern
Kirchenfeldstrasse., 30, CH – 3005 Bern

Теl: ++ 41 31 352 00 02

Faks: ++ 41 31 352 00 16
bern@mfa.gov.mk

 

Turqi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Ankara
Karaca sokak 24/5-6 Gaziosmanpasha Ankara
Тел: ++ 903 12 439 92 04
Факс: ++ 903 12 439 92 08
ankara@mfa.gov.mk

Turqi
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Stamboll
Tel: ++ 90 212 251 22 33 / ++ 90 212 249 99 77
Adresa: Inönü Cad., Üçler Apt. No: 12 D 4, Gümüşsuyu, Taksim, İstanbul
Е-mail: istanbul@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Aktan Ago

Ukrainë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Kiev
Ivan Fedorov 12 Kiev, 03150
Теl: ++ 380 44 287 78 82
dkpkiev@mfa.gov.mk


Britania e Madhe

Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Londër
Suite 2.1 & 2.2, Buckingham Court, 75-83 Buckingham Gate, London SW1E 6PE
Теl: ++ 44 207 976 0535
Faks: ++ 44 207 976 0538
london@mfa.gov.mk

SHBA
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Uashington
2129 Wyoming Ave. NW, Washington D.C. 20008
Теl: ++ 1 202 667 0501
Faks: ++ 1 202 667 2104
washington@mfa.gov.mk

SHBA
Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Nju Xhersi
Tel: ++ 1 646 524 5750 / ++ 1 646 524 5752
Adresa: 100 Challenger, Road, First Floor, Suite #112, Ridgefield Park, New Jersey
Е-mail: cg.newyork@mfa.gov.mk
Konsullata e Përgjithshme
Jordan Panev

Katar
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Doha
Al Eithart Street 941, Area 63, Al Dafna, West Bay, Doha
Теl: ++ 974 49 31 374
doha@mfa.gov.mk

Mali i Zi
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Podgoricë
Hercegovacka 49/3 20000 Podgorica
Теl: ++ 382 20 667 415
Faks: ++ 382 20 667 416
podgorica@mfa.gov.mk

Çeki
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Pragë
Na Vetru 4, 162 00 Prague 6
Теl: ++ 420 222 521 093
prague@mfa.gov.mk

 

Kosovë
Ambasada e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Prishtinë
ul. “24 May” бр. 136 Prishtina
Теl: ++ 383 38 247 462
prishtina@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
OSBE në Vjenë
Ambasadori
Igor Xhundev
Tel: ++ 431 524 87 02
Adresa: Kinderspitalgasse 5/3, 1090 Vienna
Е-mail: mission.vienna@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
NATO në Bruksel

Tel: ++ 32 2 707 27 62
Adresa: NATO HQ – VA Building, Blvd. Leopold III 1110 Brussels
Е-mail: mission.nato@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
Kombet e Bashkuara në Gjenevë
Tel: ++ 41 22 731 29 30
Adresa: Pestalozzi 1, 1202, Genève
Е-mail: geneva@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
FAO në Romë

Ambasadori
Sanja Mitrovska
Tel: ++ 39 06 635 878
Adresa: Via di Porta Cavalleggeri 143 00165 Rome
Е-mail: mission.fao@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
Bashkimi Evropian në Bruksel

Ambasadori
Agneza Rusi
Tel: ++ 32 2 23 50 350
Adresa: Rue De La Loi 38, 1040 Brussels
Е-mail: mission.eu@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
Këshilli i Evropës në Strasburg

Ambasadori

Tel: ++ 33 388 37 17 00
Adresa: 13, rue Andre Jung 13, 67000 Strasbourg
Е-mail: strasbourg@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
Kombet e Bashkuara në Nju Jork

Tel: ++ 1 212 308-8504
Adresa: 866 United Nations Plaza, Suite 517 New York, N.Y. 10017
Е-mail: newyork@mfa.gov.mk

Misioni i Përhershëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut pranë
UNESCO në Paris

Ambasadori
Jadranka Çaushevska Dimov
Tel: ++ 331 45 77 10 50
Adresa: 5, rue de la Faisanderie 75116 Paris
Е-mail: paris@mfa.gov.mk

Ndani

Ngarkuar për herë të fundit

interesante

Njoftim nga Qendra Kulturore Shqiptare Amerikane në Nju Xhersi

Ju njoftojm se Klubi Vllaznimi organizon Kamp veror per Futboll per grupmoshat e reja...

Shoqata “Uskana” USA do të vazhdoj me Kampi Uskana 2022

Me kënaqësi ju njoftojmë se Kampi Uskana do të vazhdojë në 2022! Kampi Uskana...

Kolonia Artistike Krushevë 2022

Këtë fundjavë më datë 11.06.2022, në Krushevë u realizua hapja solemne e “ Kolonisë...

Parada shqiptare 2022 i dedikuar Dibrës

Një ditë e bukur Qershori në Manhattan NY ! Dje u mbajt Parada vjetore Shqipëtare...