Здружението на Македонци „Свети Кирил и Методиј“ од Нови Сад организира „Денови на македонската култура во Нови Сад 2023“

0
27
Подготовките за 17-та Манифестација „ДЕНОВИ НА МАКЕДОНСКАТА КУЛТУРА ВО НОВИ САД“ се при крај.
И годинава со подготвената програма успешно ќе ја презентираме нашата култура и традиција со богати и разновидни содржини.
ПОВЕЛЕТЕ, ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0JHhdAVRKgzAvNVFE2JRNdhheoFvAJRmMiYh7QygozxWusrfz538SFesaTM4cagx5l&id=100063529238866

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде