Бодибилдерот Ивица Јанев освои 6 злата и 2 титули на двата натпревари во Србија

0
66

Maкедонскиот фитнес-тренер и бодибилдер Ивица Јанев ги освои Diamond cup во Србија, а потоа и Трофеј во Чачак. Викендов тој освои 6 злата и 2 титули Апсолутен победник и Про карта од 2 натпревари од интернационален карактер што се одржаа во Србија.

Ивица во Србија, Чачак учествуваше на интернационалниот бодибилдинг натпревар Diamond cup, каде беше прогласен за апсолутен шампион на натпреварот, во организација на највисоко престижната Бодибилдинг и Фитнес федерација во Свет IFBB.

Повеќе можете да прочитате ТУКА