Македонката, која освои ерген во австралиско реално шоу, направи бајковита свадба – се играло и македонско оро

0
74

По 3 години љубовна врска, Ирена и „најпосакуваниот ерген во Австралија“ направија свадбена церемонија на 10-ти март во Мелбурн. Ирена Србиновска (33) со потекло од Битола периодов го живее својот сон… Свадба, па меден месец на Фиџи.

Повеќе можете да прочитате ТУКА