Премиера на „Семи, Џо и јас“ со швајцарската актерка со македонско потекло Јана Секуловска во кината

0
12

Швајцарската драма „Семи, Џо и јас“ во режија на Карин Хеберлајн, во која едната од главните улоги ја толкува 19-годишната актерка од Швајцарија со македонско потекло, Јана Секуловска, од утре премиерно ќе се прикажува во кината низ републиката. Филмот е на редовен репертоар на киното „Милениум“ во Скопје во терминот од 19 часот, а од утре се прикажува и во Центарот за култура „АСНОМ“ во Гостивар и во Центарот за култура „Ацо Ѓорчев“ во Неготино.

Целиот текст ТУКА