Стружанец освои сребрен медал на државно првенство во САД

0
23

На Државното првенство во бразилско џиу џицу (БЏЏ) одржа на 25 февруари, односно во раните утрински часови денес по наше време во градот Ралеиг, САД, стружанецот Сотир Настоски, кој е истакнат карате мајстор, но и инструктор по други боречки вештини, го освои второто место во дисциплината но-ги (без кимоно).

Повеќе можете да прочитате ТУКА