Браво Македон: Малиот генијалец од Тетово освои нов сребрен медал на меѓународен натпревар по математика

0
34

Браво за 8-годишниот генијалец од Тетово. Македон и оваа година успеа да се закити со медал на меѓународниот натпревар по математика „Математика без граници“ и освои сребро.

Целиот текст може да го прочитате ТУКА