„Македонски народе, одиме по светска титула!“: Гого Славески го развиори македонското знаме по новата голема победа

0
43

Македонецот Горјан Гого Славески продолжува со фантастичните настапи во бокс со голи раце, откако ноќеска дојде и до петтата победа по ред во БКФЦ серијата совладувајќи го со нокаут Кубанецот Јосденис Чедено.

Повеќе можете да прочитате ТУКА