Запознајте ја Симона Аврамова – Македонката која беше задолжена за косата и шминката на Лео Меси за историската фотка која го обиколи светот

0
138

Но, она што малкумина го знаат е дека  за потребите на оваа, како што веќе се прогласи, историска фотка, Македонката Симона Аврамова беше задолжена за фризурата и шминката на аргентинскиот фудбалер Лео Меси.

Повеќе можете да прочитате ТУКА