Мери Акиевска, светски и Арнолд класик, шампион во бодибилдинг

0
151

Нов голем успех за македонскиот бодибилдинг донесе Мери Акиевска која во конкуренција од 19 натпреварувачки од светот го освои првото место на натпреварот „Арнолд Класик Европа 2022“ кој се одржа во Севиља, Шпанија.

Секоја чест за Акиевска која е Национален, Балкански, Европски, Светски и сега Арнолд Класик шампион.

Целиот текст прочитајте го тука