Започнува културниот фестивал во Вевчани

0
393

Вевчани, 17. август 2022 (ОХРИДПРЕС) – Во центарот на Вевчани, со концертот насловен „Од умот се подизгубив… за едно лично“, во изведба на Државно – музичкиот балетски училишен центар „Илија Николовски – Луј“ од Скопје, вечерва ќе биде свечено отворен фестивалот на народна култура „Пображење“, кој во организација на Културно уметничкото друштво „Дримкол“ од Вевчани се одржува по 12-ти пат.

Целиот текст прочитајте го ТУКА