Македонските ракометни кадети се пласираа на Светско во 2023

0
128
КАДЕТИТЕ ГО ОСВОЈУВААТ ЕХФ ШАМПИОНАТОТ – СОВЛАДАНА ШВАЈЦАРИЈА ВО ФИНАЛЕТО (24:22)
ОБЕЗБЕДИЈА УЧЕСТВО НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО (2023) И НА ЕВРОПСКО „А“ ДИВИЗИЈА (2024).
ПО 6 ГОДИНИ, И НЕКОЛКУ НЕУСПЕШНИ ОБИДИ, КОНЕЧНО СЕ НАЈДЕ ГЕНЕРАЦИЈА КОЈА ЌЕ ГО ОДНЕСЕ МЛАДИНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ РАКОМЕТ- ТАМУ КАДЕ МУ Е МЕСТОТО, ПОМЕЃУ НАЈДОБРИТЕ!!
БРАВО НАШИ