КАЛИН ИВАНОВСКИ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА ФЈУЧРСОТ ВО АВСТИЈА!!

0
140

Македонскиот тенисер славеше со 2:0 против италјанецот Андреа Герери. (6:3;6:3)
Следен противник на Калин е домашниот тенисер, австриецот Петер Голдштајнер.

Инаку Калин Ивановски го очекува и меч од четвртфиналето во двојки, каде што заедно со чехот Адам Јурајда ќе се соочат со првите носители германско – кинеската двојка Шел и Сун