Австралиски Македонци со златни медали

0
262

Тео Цветковски освои три златни медали за Австралија на Првенството на Океанија во карате

Со овој успех Тео Цветковски потврдува дека во моментов е најдобар и иднина на каратето во Австралија. Студентот од Мелбурн сето тоа тоа го постигнува со секојдневно тренирање, а желба му е овој успех да го потврди и во дресот на Австралија на претстојното Светско Првенство.

повеќе на линкот