Второ место за Иџе на кам-бекот на ридските трки

0
159

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе сезонава повторно се натпреварува во Европскиот шампионат на ридски патеки, по пауза од неколку години.

Тој на својот кам-бек во натпреварувањето во кое беше европски шампион го освои второто место на првата сезонска трка во Франција во Сен Жан ду Гард.

Во категоријата 1 во третата група беше втор со вкупно време од 5:45,790 минути по двете трки. Французинот Николас Грание беше прв во оваа група со 5:45,073 минути. Италијанецот Антонино Мигљуло беше трет.