Калин Ивановски ќе настапи на јуниорскиот Австралија опен

0
273

Една од најголемите македонски тениски надежи, Калин Ивановски ќе биде дел од јуниорскиот турнир на Австралија опен во Мелбурн.

Ивановски ќе настапи на главниот

Целата вест на линкот овде