Стоечки овации за Симон Трпчески во Сан Диего

0
371

Стоечки овации по Концертот за пијано на Чајковски бр.1 со симфонискиот оркестар на Сан Диего и маестро Едо де Варт, во прекрасната „Рејди Шел“ во паркот Џејкобс, Сан Диего, напиша Симон Трпчески на својот фејсбук профил споделувајќи видео од настабот.

 

Standing ovations after Tchaikovsky Piano Concerto no.1 with San Diego Symphony and Maestro Edo de Waart, at the gorgeous Rady Shell at Jacobs Park, San Diego, 13.11.2021

Posted by Симон Трпчески on Среда, 17 ноември 2021