Кире Лазаров ја промовираше автобиографијата „Секогаш на победа“

0
32

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров, остави пишан бележник на својата блескава кариера, промовирајќи ја својата автобиографија под наслов „Секогаш на победа“.

На свечената промоција синоќа во скопскиот хотел „Александар Палас“, најдобриот стрелец во историјата на Лигата на шампиони и светски рекордер според многу параметри ја претстави својата ракометна приказна од родното Свети Николе до француски Нант пред присутните гости од кремот на македонскиот ракомет, но и воопшто од македонската сцена.