Ова е Македонката која се омажи за еден од најпознатите холивудски актери и режисери: Убавицата Соња Магденовска од Тетово

0
294

Македонката која се омажи за холивудскиот актер и режисер: Таа прави вино, тој филмови

Иако е премногу добро за да се поверува, сепак е така. Соња Магденовска од Тетово му е сопруга на холивудскиот актер и режисер Емилио Естеваз, брат на уште попопуларниот Чарли Шин, а син на славниот Мартин Шин.

Соња е израсната во Мичиген, се пресели во Јужна Калифорнија за да ја заврши магистерската теза за етнички прашања во татковината на нејзиното семејство, Македонија.

Со Емилио се запознале соема случлајно на снимање на филм и од 2006 година се во брак. Претходно, Естеваз беше во брак со Пола Абдул, а кратко време беше верен со Деми Мур.Соња и Емилиоживеат во Малибу, Калифорнија. Интересно е за неа што стана производителка на квалитетно вино под етикетата Casa Dumetz Wines , можеби едно од најпродаваните во Америка. Лозјето е навистина секси, навистина женствено. Целото овошје е навистина цветно и ароматично “, рече во една прилика Магдевски. „Се за вљбив во производство на вино и се за вљубив во процесот на изработка.

Имаат голема винарија и огромни плантажи. прави вино од четири различни сорти и се продаваат по цена од 25 до 35 долари.

„Емилио многу ми помага околу лозјето и тој е вљубен во оваа работа исто како и во филмовите„, додава Соња.

Таа во едно интервју за американските медиуми вели дека Емилио знае се за Македонија и дека ужива да слуша приказни од земјата на сопругата.