Ѓоргиев со златен медал на Светското првенство во кик бокс

0
182

На Светското првенство по кик бокс во Италија Македонецот Димитар Ѓорѓиев освои златен медал.

Ѓоргиев славеше против Никола Дробњак од БиХ со 3-0 и стана светски првак.

Ова е четврта титула на светските првенства.