Голот на колото во ЛШ е дело на Сара Ристовска

0
29

Македонската репрезентативка која од 2019-та ги брани боите на ЦСКА Москва, изведе мајсторија која потсеќа на головите на Дибиров. ЕХФ го препозна ремек делото и го прогласи за број 1.