Признание за репрезентативката: Мицевска во топ 5 изборот на одбрани на ЕХФ

0
251

Македонската женска ракометна репрезентација не успеа да направи изненадување и загуби од Црна Гора со 29-21 во првиот меч од ЕХФ ЕВРО Купот, но тоа не беше пречка за нашата Јована Мицевска да се најде во Топ 5 изборот на најдобри интервенции.

Имено одбраната на Мицевска го зазема местото број три на листата најквалитетните голмански моменти во изборот на ЕХФ. Во конкуренција беа дуелите од ЕХФ Купот како и од квалификациите за ЕП.