БРАВО: ДЕЈАН ГЕОРГИЕВСКИ СО ГРОМОГЛАСЕН АПЛАУЗ ПРЕЧЕКАН ВО НИШ (ВИДЕО)

0
310

 

Убав пречек на нашиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски на меѓународниот теквондо тренинг камп во Ниш. Овој камп беше организиран од Теквондо Клуб Астерикс од Ниш, на кампот присуствуваа 200 учесници од 10 европски држави.

Posted by Македонска Tаеквондо Федерација, Macedonian Тaekwondo Federation WT on Петок, 20 август 2021

Убав пречек на нашиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски на меѓународниот теквондо тренинг камп во Ниш. Овој камп беше организиран од Теквондо Клуб Астерикс од Ниш, на кампот присуствуваа 200 учесници од 10 европски држави.

Нашиот херој беше пречекан со аплаузи од страна на учесниците, неговите борби и освоениот сребрен медал на Олимписките игри во Токио се дополнителен мотив за сите нив.