Успешен викенд на Ф.К. „Волонгонг Јунајтед“

0
256
Момците напредуваат во финалето на The South Coast Footballholic FIFA 21 Pro турнирот. Откако двата натпревари завршија со нерешено, нашите момчиња напредуваат .
Откако заврши првата  3-3, нерешено 1-1 во втората  гледа дека Wollongong United FC поминува во финалето на далеку цели.
Втора минута изедначувач го испрати Јунајтед во финалето и ги скрши срцата на Конистон
Јунајтед го презема Купсот на Расел Вале во финалето утревечер