-3.2 C
Skopje
недела, јануари 23, 2022

Скопјанец им нуди на Канаѓаните заштитни маски од автомат

Share

Последно поставено

интересно

ДЕМАНТ НА ОБЈАВЕНИОТ ТЕКСТ ВО ПОРТАЛОТ „ЕКСПРЕС.МК“ НА 17 ЈАНУАРИ 2022 ГОДИНА

Демант на објавениот текст во порталот „Експрес.мк“ на 17 јануари 2022 година со наслов...

Прослава на Водици во МПЦ „Свети Илија“ во Мисисага

Јануари 19, по повод празникот БОГОЈАВЛЕНИЕ, ќе се служи Божествена Литургија, а потоа ке...

Прослава на Водици во МПЦ „Свети Климент Охридски“ во Торонто

Вторник, 18 јануари - Водокрст, Богојавленски водосвет - 10 часот; Среда, 19 јануари - Богојавление...

МПЦ „Света Богородица“ од Кембриџ го прослави Божик

Христос, нашиот Спасител, се роди! Среќен Божиќ! Раѓањето Твое, Христе Боже наш, го озари светот со...