Промоција на збирката „Срма за Ацо Шопов“ во организација на Агенцијата за иселеништво и здружението „Македониум“ од Белград

0
98

На 28 ноември 2023 г. со почеток од 19:00 ч. во Домот на културата „Кочо Рацин“ во Скопје, се одржa промоција на збирката песни и есеи „Срма за Ацо Шопов“ посветена на ликот и делото на Ацо Шопов, по повод 100 години од неговото раѓање.
Авторите од повеќе држави кои беа застапени во книгата ја збогатија програмата со читање на пишаните творби.
Промоцијата на книгата е во рамки на одбележувањето на 15 годишниот јубилеј на здружението „Македониум“ од Белград.

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде