Божиќна хуманитарна акција “Од децата за децата” во МПЦ „Св. Кирил и Методиј“ Њу Џерси

0
52

Во следите две недели ја започнуваме Божиќната хуманитарна акција “Од децата за децата”.
Со оваа акција ги воспитуваме децата во духот на христијанството и се трудиме да ги направиме богати во добродетелите.
Секое детенце ќе изработи божиќна пештера. “Раѓањето на Господ Исус Христос”
Истите ќе ги продаваат на традиционалниот настан Доручек со Дедо Мраз.
Сите средства ќе бидат донирани за дечињата кој немаат можност да имаат оброк во училиштата во Македонија.
Однапред ви благодариме

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде