Формирано Здружение за промоција на македонска култура во Полска

0
38

На 25 ноември, во просториите на Волскиот центар за култура во Варшава, се одржа инагуративниот настан по повод формирањето на Здружението за промоција на македонска култура во Полска, регистрирано под името (на полски јазик) Stowarzyszenia Kultury Macedońskiej w Polsce.

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде