Учество на Георгиана Андреа Станку од Романија, на Фестивалот Златно славејче 2023

0
82

Традиционално како и секоја година и оваа година Друштвото на Македонците од Романија имаше свој претставник на детскиот фестивал Златно славејче. Георгиана Андреа Станку со својата песна

„Дар од Македонија“ учествуваше на 53 -то издание на Златно славејче, во Салата на Македонската филхармонија на 18 ноември 2023 година.

За повеќе кликнете тука

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде